Nya vänner på plats i köket

Av: 
Köket

Hej på er alla igen. Ragnhild här. Jag blev ju pensionär första veckan i oktober men gästspelar lite då och då. Nu kommer jag att vara vikarie för Ruben hela november medan han är ute och reser. Istället för mig när jag har gått i pension kommer Amin som ni ser här på bilden vara här. Varmt Välkommen Amin, det känns verkligen bra att det är du som kommit till oss. Och extra roligt att vi nu jobbar ihop hela november.

Han har vikariat ett år framåt medan Sara är barnledig. Grattis Sara till lilla Vera som föddes för några veckor sen.

Amin och Ruben är toppenkillar som är jättedukiga kockar båda två i köket. Amin kommer senast från Mimers Hus och Ruben från Marstrands Havshotell.  Det kommer garanterat bli väldigt god mat här med dem i köket.

Nu verkar vi vara väldigt många här, så är det inte riktigt. Det beror ockå på att Joel slutat och flyttat till Värmland. Vi skickar hälsningar via bloggen och hoppas han och familjen kommer att trivas med nya boendet, jobben mm Grattis till allt nytt och såklart kommer vi att höras av och säkert ses också.

Ni är som vanligt jättevälkomna att titta in och hälsa på oss i köket. Kram Ragnhild